Image

Segway for Patrol

Image

Szybsza reakcja, większa mobilność

Segway® Personal Transporter (PT) jest idealnym narzędziem pracy dla funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb ochrony. Przede wszystkim dlatego, iż policjant na Segway'u jest kilkadziesiąt centymetrów wyższy, co zapewnia lepszą widoczność zarówno samego funkcjonariusza, jak i patrolowanego terenu. Jazda na Segway'u możliwa jest wśród przechodniów nawet w miejscach niedostępnych dla samochodów i motocykli. A co najważniejsze w tym samym czasie można spatrolować trzy razy większy teren, zaś samo postrzeganie służb policji i ochrony jest dużo lepsze. Segway PT sprawdzi się nie tylko w rejonach skupisk turystycznych, ale wszędzie tam gdzie liczy się szybka reakcja i interwencja. Nie bez znaczenia jest także, iż urządzenie to jest ciche i bardzo ekonomiczne. (Zapoznaj się z kilkoma przykładami wykorzystania Segway'a w służbach mundurowych).

BLIŻEJ LUDZI

Segway PT pomaga funkcjonariuszom służb policji i ochrony nawiązać lepszy kontakt z osobami postronnymi. Jego konstrukcja oraz wygląd wręcz zachęcają do rozmowy, a dzięki temu, że osoba patrolująca może swobodnie rozmawiać z przechodniami – kontakt ten jest bardzo bliski i spontaniczny, czego nie można powiedzieć o policjantach korzystających z motorów lub rowerów. “Jestem na służbie już od 1975 roku” - wspomina jeden z oficerów policji w Stanach Zjednoczonych - “Segway PT jest najlepszym narzędziem wspomagającym naszą pracę jaki kiedykolwiek widziałem i poznałem”.

SZYBKI CZAS REAKCJI

Segway PT umożliwia przemieszczanie się w sposób łagodny i cichy z prędkością blisko trzykrotnie szybszą niż zwyczajny spacer. Dzięki temu w prosty sposób można zwiększyć obszar patrolowanego terenu, a w przypadku nagłego wezwania momentalnie zwiększyć szybkość jazdy do prędkości odpowiadającej szybkiemu biegowi. A wszystko to w sposób bezpieczny dla przechodniów!

GODNE ZAUFANIA, TRWAŁE NARZĘDZIE

Podczas etapu projektowania, nasi inżynierowie przeprowadzili miliony testów zarówno samego pojazdu, jak i poszczególnych jego komponentów. Wszystko po to, aby otrzymać najwyższą jakość, solidność oraz trwałość pojazdu. A takim właśnie urządzeniem musi być pojazd policyjny!

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

Ponad 1000 komisariatów, oddziałów policji, agencji ochrony oraz służb zabezpieczenia lotnisk i kolei na całym świecie zakupiło pojazdy Segway PT do swoich zastosowań. Czasami zapoznanie się z doświadczeniami innych, którzy wykorzystują tę niezwykłą technologię na co dzień, pozwala lepiej zrozumieć istotę tego niezwykłego pojazdu. Zachęcamy do zapoznania się z przykładami zastosowań.

Image
Image Image Home Mapa strony Legal Kontakt