O firmie Super SEGWAY

Technologie opracowane przez firmę Segway Inc.

Innowacyjne technologie

 

Rozwój naszej firmy nie opiera się na czerpaniu z istniejących technologii, nie tworzymy poszczególnych elementów ale całe systemy. To zupełnie nowe podejście, które łączy w sobie doświadczenie w następujących obszarach:

Płyta głównaDynamiczna stabilizacja

Pod tą ciekawie brzmiącą nazwą kryje się zastrzeżona technologia, pozwalająca utrzymać równowagę. Zapewnia ona same korzyści, np. niezwykłą manewrowość (zawracanie w miejscu) i niewielką powierzchnia zajmowaną przez pojazd. Dostarcza też niepowtarzalnych wrażeń z jazdy.

Napęd elektryczny

Jest nie tylko ekologiczny i bardzo wydajny, ale pozwala też precyzyjnie sterować ruchem każdego koła. Umożliwia to skręcanie i zapewnia płynny ruch, a specjalne oprogramowanie może skutecznie kontrolować trakcję i hamowanie.

MózgZarządzanie energią

Firma Segway jest jednym z największych odbiorców dużych baterii i przyczyniła się do rozwoju technologii baterii litowo-jonowych wykorzystywanych w transporcie.

Wiele się już nauczyliśmy na temat zaawansowanych metod kontroli pracy baterii i wykorzystaliśmy te doświadczenia, by efektywniej wykorzystywać energię i przedłużyć żywotność akumulatorów. Pomaga w tym także nowoczesny system hamowania regeneratywnego, dzięki któremu baterie mogą być doładowywane w czasie jazdy.

ZnakZaawansowane czujniki

Korzystając z produktów Segwaya, ma się wrażenie, że czytają w naszych myślach. Nie ma w tym nic niezwykłego. Połączenie napędu, energii, wewnętrznych czujników i niezwykle intuicyjnego sposobu komunikacji z użytkownikiem, zmusza nas do uśmiechu podczas każdej przejażdżki. Mamy nadzieję, że któregoś dnia będziecie mieli okazję tego doświadczyć i codzienny dojazd do pracy stanie się dla was przyjemnością.

KierownicaDrive-by-wire

Mechaniczne sterowanie jest wyjątkowo przestarzałe. My korzystamy z najnowszych technologii i czujników, by poprzez zdublowane systemy sterujące w pełni kontrolować przyśpieszanie, hamowanie, poruszanie się i inne funkcje pojazdu.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Żeby coś dobrze rozumieć, trzeba to poczuć. Segway stawia na kontrolowanie pojazdu przez użytkownika, minimalizm i naturalne połączenie człowieka z maszyną. Nasze innowacyjne rozwiązania pozwalają nam sięgać daleko poza tradycyjne metody sterowania pojazdem, które nie zmieniły się specjalnie od czasu wprowadzenia automatycznych skrzyń biegów.

WyświetlaczBezprzewodowa kontrola

Wszystkie informacje na temat działania systemu dostępne są poprzez podłączone do pojazdu urządzenia. Prędkość, poziom napełnienia baterii i inne dane przesyłane są zabezpieczonym połączeniem bezprzewodowym do przenośnego odbiornika, który można zamontować na kierownicy.

Wszystkie produkty zawierają elementy naszej cyfrowej architektury transportowej, zapewniającej intuicyjną, opartą na elektronice i jedyną w swoim rodzaju metodę przemieszczania się.


Segway - osobisty transporter

 

Pojazdy Segway

Segway PT to nowość pod względem ekologii i transportu osobistego. Oferuje wiele usprawnień w stosunku do modeli pierwszej generacji. Dzięki nim poruszanie się tym pojazdem jest o wiele bardziej intuicyjne i produktywne.

Klienci mają do wyboru uniwersalny i elegancki model Segway i2, model Segway x2, oraz sześć różnych zestawów wyposażenia, przygotowanych z myślą o różnych zastosowaniach, takich jak dojazdy do pracy lub gra w golfa.
Model i2 idealnie nadaje się, by dojeżdżać do pracy, załatwiać sprawunki lub po prostu przemieszczać się na krótkich dystansach, na których użycie samochodu wymaga więcej wysiłku niż to warte.
Model x2 oferuje o wiele większą wszechstronność, pozwalając na poruszanie się poza drogami utwardzonymi, po ścieżkach rowerowych, wybrzeżach i w terenie.
Zestaw golfowy do modelu x2 to nowoczesny sposób udziału w grze, który można łatwo dostosować do swoich potrzeb.

Skompletuj swojego własnego Segwaya PT dzięki naszemu Konfiguratorowi.

Nie jesteś pewien, czy dany model jest odpowiedni dla ciebie? Sprawdź to, korzystając z Testu Przydatności. Dowiesz się, która wersja najlepiej pasuje do twojego stylu życia i wypełni radością codzienną aktywność.

Na całym świecie przedsiębiorcy przekonali się o zwiększonej wydajności i mobilności wszechstronnego i wytrzymałego modelu Segway i2. Zaprojektowano go z myślą o zwiększeniu prędkości, zasięgu i manewrowości w zróżnicowanym otoczeniu.
Dostępne są różne wersje wyposażenia, spełniające potrzeby rozmaitych służb i odbiorców komercyjnych. Dodatkowe akcesoria pozwalają na pełne przystosowanie pojazdu do każdych wymagań.

Nie jesteś pewien, czy Segway PT przyda się w twojej firmie? Przejdź przez Test Przydatności i przekonaj się, w jaki sposób nasz pojazd może zostać przystosowany do twoich potrzeb transportowych, by pomóc ci osiągnąć cele biznesowe i zwiększyć twoje zyski.

Policja i agencje ochrony na całym świecie wykorzystują Segwaya do patrolowania portów lotniczych, dworców, hal fabrycznych, centrów handlowych i osiedli. Przekonaj się o wszechstronności modelu i2 Police, przystosowanego do potrzeb policji dzięki powiększonej nośności bagażników i specjalnemu oznakowaniu.

Firmom działającym na zewnątrz Segway x2 oferuje doskonałe osiągi w zróżnicowanym terenie. Wzmocniona wersja naszego zwykłego Segwaya czyni łatwym poruszanie się po trudnym podłożu. Wyposażono ją w standardowe litowo-jonowe baterie i specjalne opony o obniżonym ciśnieniu.


 

Segway - robotyka

 

Segway Robotic Mobility

The Segway Robotic Mobility Platform (RMP) takes the performance and engineering prowess demonstrated in the Segway PT and makes it available in a durable package for robotics applications. The Segway RMP is an extremely reliable and customizable transportation platform that is suitable for moving heavy payloads in tight spaces over a variety of terrain.

 


 

Segway - rozwój

 

Projekty przyszłościowe Segway'a

Segway wykorzystuje istniejące technologie i doświadczenie, by przygotowywać wykraczające w przyszłość koncepcje, rozwiązujące wiele problemów współczesnego transportu miejskiego. Na razie są to tylko prototypy, ale pokazują one możliwości technologii, która już istnieje i może być bardzo szybko użyta.

W 2009 roku Segway przedstawił projekt P.U.M.A., opracowany przy współpracy z firmą General Motors. Niedawno zaprezentowano też projekt EN-V opracowany wraz z GM/SAIC. Oba projekty łączyły technologię dynamicznej stabilizacji, napęd elektryczny i elektroniczne sterowanie, wykorzystując je do walki z narastającym problemem zatłoczenia i zatrucia środowiska w rejonach miejskich.