Model image

O firmie Super SEGWAY

PT XT

Model XT jest najnowszym modelem firmy Segway. Charakteryzuje się on specjalną konstrukcją kół, które umożliwiają jazdę po bezdrożach, wzmocnioną budową błotników. Wykorzystuje się w nim nowsze akumulatory litowe Lithium-Ion o zwiększonej pojemności oraz specjalnie zmodyfikowane oprogramowanie sterujące.

Dzięki systemowi „dynamicznej stabilizacji” oraz „kontroli trakcji” wszystkie modele Segwaya bardzo dobrze sprawowały się w różnym terenie. Jednakże model XT wznosi tę umiejętność na wyżyny, gdyż został zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną stabilność i komfort jazdy na nierównym i trudnym terenie. Duże i wytrzymałe opony o zmniejszonym ciśnieniu doskonale amortyzują nierówności, a doskonale wyprofilowane bieżniki zwiększają przyczepność do podłoża. Specjalne oprogramowanie zaś czuwa nad kontrolą pracy zmodyfikowanego urządzenia.

Segway XT jest jednym z pierwszych modeli wykorzystujących nowe akumulatory litowe o zwiększonej pojemności (Lithium-Ion). Zapewniają mu one zwiększony zasięg bez względu na warunki panujące w terenie. Ten model dostępny jest tylko i wyłącznie z tymi bateriami.

Specjalnie zmodyfikowane i wzmocnione błotniki, wykorzystane po raz pierwszy w modelu XT, ochraniają kierowcę przed odpryskami gruzu lub błota oraz zabezpieczają podczas ostrych zakrętów. Z kolei aluminiowe podpory błotników wraz z wbudowanymi uchwytami ułatwiają wyjmowanie i wkładanie pojazdu do samochodu. W celu osiągnięcia lepszego efektu wizualnego zastosowano specjalne połączenie elementów czarnych i aluminiowych koła.

 • Waga

  ~ 45,4 kg
 • Opony

  10 cali
 • Wymiary

  53,3x77,5 cm
 • Prędkość
  maksymalna
  20 km/h
 • Zasięg

  19-38 km