Na co dzień

Opinie użytkowników

SETKI DOLARÓW OSZCZĘDNOŚCI TYGODNIOWO

Jeff Lauterette
30 lat
Informatyk i współwłaściciel firmy Mid Atlantic Consulting Inc. z Waszyngtonu

Prowadzę firmę komputerową Macintosh Computer Consulting w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Do moich codziennych obowiązków należą odwiedziny w domach oraz firmach naszych klientów. Za każdym razem wiąże się to pokonywaniem znacznych odległości, a także z traceniem czasu na stanie w korkach oraz szukaniem miejsca do parkowania. Jak wyliczyłem, przejechanie 2 mil trwa ponad pół godziny i kosztuje mnie jeszcze 25 dolarów za bilet na parking. Dzięki Segway'owi PT omijam korki i oszczędzam od 50 do 75 dolarów dziennie.

Za jego pomocą mogę również szybciej reagować na nagłe awarie. A ponieważ stawka za niespodziewane awarie jest dużo wyższa niż standardowa, Segway PT pozwala mi zaoszczędzić dużo więcej niż tylko koszty parkowania. Szacuję, że dzięki niemu oszczędzam kilkaset dolarów tygodniowo.

Chciałbym tutaj zwrócić uwagę, iż w Waszyngtonie kierowcy kompletnie nie dbają o pieszych, a wymuszanie pierwszeństwa na pasach należy do codzienności. Tym bardziej zdziwiła mnie jedna sytuacja z tym związana. Pewnego razu znalazłem się na Segway`u PT przed przejściem dla pieszych w chwili, kiedy zapaliło się czerwone światło. Powinienem zatrzymać się i przepuścić auta, tymczasem dwa samochody zatrzymały się przed światłami. Pomachałem im, a oni pomachali do mnie i ręką pokazali, bym przejechał przez ulicę. Rozumiem, że Segway PT potrafi nas zaskakiwać, ale nie spodziewałem się aż takiej reakcji!

Odtąd mój dzień wygląda następująco! Najpierw jadę samochodem z mojego domu w Springfield w stanie Wirginia do Waszyngtonu, następnie parkuję na lokalnym parkingu i wyjmuję Segway'a z samochodu. Dalej, już na Segway`u, wyruszam do mojego pierwszego klienta. Wjeżdżam do siedziby jego firmy, potem do windy, a Segway'a PT parkuję na recepcji. Tam zazwyczaj podłączam go do prądu, aby podładować baterie, przede mną jeszcze kilka takich wizyt, a pojazd musi być sprawny. Dzień pracy kończę z powrotem na parkingu. Chowam Segway`a do samochodu i wracam do domu. Jeśli muszę udać się do innego miasta, jak np. Baltimore zabieram Segway'a PT ze sobą. Dla wygody mam nawet specjalną ładowarkę samochodową, która umożliwia mi ładowanie pojazdu podczas jazdy.

W weekendy udzielam się w branży muzycznej. Współpracuję z różnymi zespołami np. Jimmy Buffett, Aerosmith, Brooks and Donn i inne. Na koncerty zabieram Segway'a, pozwala mi w prosty sposób dostać się blisko sceny i na tyle zaintrygować nim obecnych, że kilka osób zdecydowało się nawet na zakup tego urządzenia!

Czuję, iż moim zadaniem jest promowanie Segwey'a PT. Jest bowiem spora grupa ludzi, która nie miała możliwości kontaktu z tym pojazdem, która nie rozumie jego idei, ponieważ nigdy nie próbowała jazdy na nim. Dążę także do tego, aby piesi nie musieli obawiać się tego nowoczesnego urządzenia, więc często ustępuję im drogi, czym zasługuję na ich szacunek oraz słowa podziękowania.