BIZNES

Przykłady zastosowań

Od lat Torremolinos – znajdujące się na wybrzeżu Hiszpanii - to ulubione miejsce spotkań młodych i szukających rozrywki urlopowiczów. Swoją niepowtarzalną atmosferę miejscowość ta zawdzięcza gościom z całego świata. Dla wszystkich, którzy szukają prawdziwie wakacyjnej atmosfery Toremolinos jest właściwym miejscem. Życie toczy się tu w barach, dyskotekach, restauracjach, klubach nocnych i na plaży. Dlatego jednym z najistotniejszych zadań dla władz miejskich jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego wypoczynku turystom.

Po głębokiej analizie wielu rozwiązań – zdecydowano się na zakup ośmiu Segway'ów PT do patrolowania nadmorskiej promenady oraz reszty przesmyku – trudno dostępnego ze względu na wąskie uliczki i przejścia, które obejmują też sąsiednią okolicę.

Segway PT umożliwia szybką i precyzyjną jazdę, co zwiększa efektywność pracy struktur policji, pozytywnie wpływa na rozmieszczenie patroli. Zastosowanie tego urządzenia bezpośrednio wpływa również na zwiększenie ich widoczności ich wszechstronność, mobilność oraz ładowność przy zachowaniu całkowitego braku spalin - a wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii.

Pedro Fernández Montes, burmistrz miasta Torremolinos, tak opisuje te pojazdy:

- “Segway'e PT są bardzo użyteczne dla naszej Policji, jako, że ułatwiają im całodniowe patrole podczas upalnego lata. Trudnym i uciążliwym jest przemieszczanie się w upale, rozgrzanym w słońcu samochodem, w którym panują tropikalne temperatury. Korzystając z pomocy Segway-a ten problem nie istnieje!

Wprowadzenie tego rozwiązania, po raz pierwszy w Hiszpanii, dało bardzo korzystne efekty. Jako, że Segway'e PT są napędzane cichymi silnikami elektrycznymi, nie emitują szkodliwych spalin i harmonijnie współpracują z otoczeniem, co jest tak ważne podczas patrolowania okolic plaży – są idealnym rozwiązaniem do patrolowania miejsc wypoczynku turystów.

Dzięki wykorzystaniu Segway'ów PT, siły policji w mieście Torremolinos, są bardziej widoczne, pracują bardziej efektywnie i skutecznie. Dzięki nim policjanci mogą pracować skutecznie w terenie aż do zachodu słońca, szybko i bezpiecznie przemieszczając się z miejsca na miejsce.Powrót do listy